İşyeri Doğalgaz Proje Bursa

Buradasınız:
İşyeri Doğalgaz Proje

İşyeri Doğalgaz Proje

İşyerleri İçin Doğalgaz Projelendirme ve Tesisatı. İşyerine doğalgaz bağlatmak isteyen kişinin nasıl bir yol izlemesi gerekir?

Açıklamalar

İşyeri İçin Doğalgaz Projelendirme

Günümüzde yaygın şekilde kullanım alanına sahip olan ve her geçen gün daha da artan bir seyir izleyen doğalgaz tesisatları ülkemizde mevcut yerel yönetimler ve bunların iş ortakları halindeki doğalgaz firmaları aracılığıyla uygulanabilmektedir.

Kullanım gerektiren yerlerde ihtiyacı karşılayacak altyapının kurulması işlemleri sonunda bu bölgelerde doğalgaz kullanmak isteyen kişiler gerekli başvuruları yaparak doğalgaz tesisatı kurulumu yaptırabilirler.

İşyerine doğalgaz bağlatmak isteyen kişinin nasıl bir yol izlemesi gerekir? 

Buna göre herhangi bir işyerine doğalgaz bağlatılması için öncelikle yetkili bir doğalgaz firmasına başvurulması gerekir.

Kullanılacak cihazları müşteri belirledikten sonra şartnameye uygunluğuna bakılır. Gaz dağıtım firmalarının cihazlar üzerinde hassasiyeti vardır. Bu yüzden kendisinin vize verdiği cihazların kullanılmasını şart koşabilir.

Bunun dışında ilk aşamada iş yeri sahibi firmaya başvurur ve anlaşma sağlanır. Daha sonra firma işyerine gelerek proje çizer.

Güvenlik önlemleri için havalandırma açılması, gaz kaçağı alarmlarının takılması işlemleri özenle ve dikkatle yapılır. Eğer sistemin kurulacağı yapıda temel malzeme ahşapsa daha özel önlemler alınır.

Projelendirme yapıldıktan sonra başvuru yapan kişi gaz dağıtım firmasına gider. Eğer bu kişi kiracıysa işyerinin kira kontratı, kendi kimlik fotokopisi, kaşe bilgileri, vergi levhası fotokopisi ile birlikte gidip sözleşme imzalar.

Sonrasında gaz dağıtım firması yetkilisiyle, proje mühendisi işyerine giderek gerekli kontrollerini yapar.

Uygun gördüklerinde gaz açım işlemini gerçekleştirirler. Uygun görülmediği takdirde gaz dağıtım firması, projeyi yapan firmaya ek sürer verir. Bu ek sürede firma eksik ve yanlışlarını gidererek tekrar başvuruda bulunur.

Doğalgaz tesisatlarının sağlıklı şekilde açılmaması sonrası kullanımlarda ortaya çıkacak en ufak bir sızıntının çok kötü olaylara sebebiyet verebilmesi sebebiyle bu tarz özel önlemler alınmaktadır.

 

Proje ve Gaz Açma

BURSAGAZ ile Sözleşmenizi yaptıktan sonra sertifikalı tesisatçı firmamız Bursa Doğalgaz, BURSAGAZ"tan gaz açılışı için randevualır. Randevu günü BURSAGAZ yetkili mühendisi, Bursa Doğalgaz mühendisi ile dairenize gelerek tesisatınızın uygunluğunu kontrol eder.

Bizden Haberler
25 MART 2016

Doğalgaz projesi işlemlerini yaptırırken dikkat edin!

Doğalgaz tesisatı, Doğalgaz projesi işlemlerinizi mutlaka yetkili firmalara yaptırınız ! Firmamız Bursagaz' dan sertifikalıdır Bursagaz yetki numaramız 2000932'dir...
[..]

Bizden Haberler
25 MART 2016

Doğalgaz tesisatı fiyatlarımızı öğrenmeden karar vermeyin!

Yetkili güvenilir bir firma olarak deneyimli ve uzman kadro ile doğalgaz tesisatınızı profesyonel bir şekilde yapmaktayız. Bursa içi doğalgaz tesisatı, proje ve gaz açma hizmetimiz vardır.
[..]